تحقق شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی راه عبور از مشکلات کشور : تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها . روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

 معرفی رشته مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر رشته ای است که به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می پردازد. هدف این رشته تربیت افرادی است که در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی سخت افزارهای جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند. طراحی، شبیه سازی،پردازش، سنجش، آموزش و ویرایش تمام مفهوم هایی هستند که با بیشترین دقت و در کوتاهترین زمان در برنامه های نرم افزاری انجام می شوند.این رشته در کشور ما نیز اهمیت بسیار داشته و در دانشگاه ازاد اسلامی واحد فومن و شفت در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌شود.

 

 

 

  رشته کامپیوتر که باعث جهانی شدن اطلاعات و ارتباطات شده است، رشته امروز و آینده است تا جایی که پیش بینی می شود به زودی در کشورهای پیشرفته مردم همان قدر که به نیروی برق وابسته هستند به شبکه اینترنت وابسته خواهند شد. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه، اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی تولیدی، شرکتها و مؤسسات خدماتی، مراکز آموزشی و مشغول به کار شده و فعالیت کنند.

رشته مهندسی کامپیوتر بازار کار نسبتا خوبی دارد، اما لازمه موفقیت و کسب جایگاه شغلی در این رشته نیازمند مهارت و تجربه است. رشته مهندسی کامپیوتر هیچوقت خسته کننده نمی شود، زیرا پیوسته مبانی کامپیوتر به روز می شود و دانشجویان می توانند در حوزه های مختلف و جذابی مشغول به کار شوند.


فرصت های شغلی رشته کامپیوتر:

·طراحی و تولید سیستم های نرم افزاری برای حوزه های مختلف صنعتی و تجاری

·طراحی انواع بازی ها

· مدیر فناوری اطلاعات، نوآوری و پروژه های تولید

·مدیر بانک اطلاعاتی

·طراحی و بهنیه سازی پایگاه های داده

·طراحی سازوکار های امنیتی در سیستم ها

·طراحی و اجرای پروتکل های شبکه های کامپیوتری

·مهندسی اینترنت

·طراح وبرنامه نویس وب