تحقق شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی راه عبور از مشکلات کشور : تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها . روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

  دانشجویان گرامی حتما نکات زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

🔹در هنگام انتخاب واحد به نام درس، نام رشته،کد درس، تعداد واحدها (عملی نظری) ، پیش نیاز درس و نوع درس دقت کافی نمایید. در صورت هر گونه ابهام حتما با مدیر محترم گروه و یا کارشناسان آموزشی دانشگاه مشورت فرمایید.
🔹کلاسهای درسی را فقط طبق چارت رشته خود انتخاب کنید. سرفصل دروس به تفکیک رشته و مقطع در سایت sep.iau.ir موجود است. همچنین چارت درسی از سوی کارشناسان محترم آموزشی در اختیار عزیزان قرار می گیرد.
🔹 از بین دروس اندیشه اسلامی ۱ و ۲، تفسیر موضوعی قرآن، انقلاب اسلامی، تاریخ تحلیلی و اخلاق اسلامی در هر ترم فقط میتوان یک درس اخذ کرد ولی برای بقیه درسهای عمومی محدودیتی وجود ندارد. هر ترم یکی از این دروس را اخذ کنید تا در هنگام فراغت از تحصیل با مشکل مواجه نشوید.
🔹 دانشجویان مشروطی (دانشجویان مقطع کارشناسی به پایین با معدل ترم گذشته کمتر از ۱۲ ) فقط قادر به اخذ حداکثر ۱۴ واحد است. این موضوع با دستورالعمل دیگری در مقطع کارشناسی ارشد نیز صادق است.
🔹 کلیه دانشجویان ملزم به اخذ حداقل ۱۲ واحد هستند، مگر دانشجویانی که کمتر از ۱۲ واحد باقیمانده دارند‌ با مجوز آموزش میتوانند کمتر از ۱۲ واحد اخذ کنند.
🔹 دانشجویانی که معدل ترم قبلی آنها ۱۷به بالا باشد، در صورت وارد شدن کلیه نمراتشان می توانند با مجوز آموزش تا سقف ۲۴ واحد اخذ نمایند.
🔹  دانشجویانی که ۲۴ واحد باقیمانده یا کمتر دارند میتوانند کلیه واحدها را در ترم آخر بدون توجه به معدل نیمسال قبلی اخذ کنند.
🔹 امکان اخذ دروس وصیت امام و آشنایی با قرآن علاوه بر سقف واحدهای ذکر شده فوق وجود دارد.
🔹 درس دفاع مقدس یک درس اختیاری- الزامی است و در صورتی که در چارت رشته خود درس اختیاری دارید، باید دفاع مقدس را بعنوان دو واحد اختیاری بگذرانید.
🔹دقت نمایید که ساعت برگزاری کلاس هایتان تداخل نداشته باشد.
مسئولیت رعایت پیش نیاز، هم نیاز، امور مشمولین و کلیه قوانین آموزشی با شخص دانشجو است. بنابراین حتما از چارت مدیرگروه خود استفاده کنید و یک کپی از سرفصل دروس تهیه کرده و در طول دوران تحصیل از آن استفاده نمایید.