حضرت علی (ع): ارزش هرکس به قدر همت اوست. روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

 مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان گفت: خداوند در قرآن می فرماید که دختران و بانوان می توانند به درجه ای از ایمان برسند که الگوی زنان و مردان جهان باشند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی واحد فومن و شفت ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمد حسین صفوی روز چهارشنبه در نشست بصیرتی راهکارهای گسترش عفاف و حجاب در بین دانشگاهیان که در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت برگزار شد، با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، افزود: در دین مبین اسلام، الگوهای جاودان بی شماری برای جوانان جامعه ما وجود دارند که باید برای آشنایی با افکار و سیره  آنان بیش از پیش اهتمام ورزید.

وی با بیان اینکه خداوند بزرگ در قرآن کریم از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان خیر کثیر نام برده است، اضافه کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) نیز همانند ایشان، یکی از سلاله های پاک چشمه ی زلال اهل بیت(ع) است که به حق سالروز میلادشان، در ایران اسلامی روز دختر نامگذاری شده است.

وی خطاب به دانشجویان دختر بیان کرد: نامگذاری چنین مناسبت هایی یادآور این نکته است که شما مادران آینده، باید در تمامی عرصه های زندگی، سیره ی فاطمی را سرلوحه  کارتان قرار دهید.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی قطع یقین اگر از آن ایمانی که بدست آورده اید، با دقت حفاظت کنید، فرزندانی برومند و صالح تحویل جامعه اسلامی خواهید داد.

در پایان این مراسم با حضور دکتر سید سجاد گشتی رئیس، اعضای هیات علمی، استادان ، کارکنان ، مسئولین بسیج دانشجویی، بسیج اساتید ، بسیج کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت، بمناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر و در راستای دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری در دانشگاه آزاد اسلامی، از اهتمام ویژه 10 نفر از دانشجویان دختر نخبه فرهنگی و علمی که به انجام فریضه ارزشمند عفاف و حجاب و ترویج آن در سطح جامعه، اهتمام ویژه دارند، قدردانی به عمل آمد.