تحقق شعار رهبر معظم انقلاب اسلامی راه عبور از مشکلات کشور : تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها . روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

 دکتر شعبانی با ارائه گزارشی که با حضور کارکنان و اعضای هیات علمی واحد پس از برگزاری دعای پر فیض عاشورا که با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی انجام شد، بیان نمود که مشکل لاینحل پروژه ساختمانی با پیمانکار با فعالیت جهادی کادر مدیریتی واحد و همکاری و نظارت شورای عمرانی استان آقای دکتر نیکویه وهمکاران ایشان ، تحت سرپرستی آقای دکتر دوستار ریاست دانشگاه استان گیلان در حال حل شدن می باشد. که با ارائه گزارشات کارشناسی شده و صورتجلسات فی مابین واحد و شرکت تلیان ایرانیان و بازبین دقیق شورای عمرانی استان و دفتر حقوقی آقای دکتر رضایی فومنی و ارائه آن به معاونت عمرانی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی جهت بررسی کارشناسی ، امیدواریم که در آینده نزدیک پس از تصویب کمیسیون معاملات سازمان مرکزی، شاهد تعیین تکلیف قرداد پیمان این واحد دانشگاه با گذشت 7 سال از زمان انعقاد آن باشیم.

لازم به ذکر است که شروع عملیات ساختمان این دانشگاه از سال 1393 آغاز و در سال 1395 با پیشرفت فیزیکی حدود 77%متوقف شد. که متاسفانه این امر موجب ضرر و زیان فراوان به این واحد دانشگاهی گردید.