حضرت علی (ع): ارزش هرکس به قدر همت اوست. روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

بسمه تعالی 

 

پاسخ به ۷ سوالات متداول پیرامون سامانه آموزشیار

 

۱- در زمان تلاش برای ورود به سایت با خطای "شما در این بازه زمانی مجاز به ورود نمی باشید و در بازه زمانی برنامه ریزی شده وارد شوید." مواجه می‌شوم. چه کنم؟

📑 پاسخ:

جهت کاهش بار ترافیکی سایت آموزشیار دانشجویان صرفا در زمان انتخاب واحد خود مجاز به ورود به سامانه هستند و در ساعات دیگر خطای ورود دریافت می کنند.

در صورتی که کار مهمی در سامانه دارید همه روزه از ساعت ۲۲ الی ۶ صبح بعد می‌توانید به این سامانه رجوع کنید.

 

۲-می خواهم یک درس را انتخاب کنم اما با خطای "درس مورد نظر جزو دروس رشته دانشجو نمی باشد" مواجه میشوم. چه کنم؟

📑 پاسخ:

مدیر یا کارشناس گروه زمان وارد کردن درس در سیستم ممکن است اشتباهی کرده باشد و به همین دلیل دانشجویان در اخذ درس با مشکل مواجه می شود جهت رفع مشکل با آموزش دانشگاه تماس بگیرید.

 

۳-وقتی میخواهم نمرات را ببینم اعلام می شود که بدهی دارم، وقتی میخواهم پرداخت کنم اجازه پرداخت مبلغ بیشتر شهریه ثابت را ندارم. چه کنم؟

📑 پاسخ:

این مشکل هفته آینده برطرف خواهد شد.

 

۴- دانشجوی مهمان هستم و سیستم برای انتخاب واحد مبلغ اضافه‌ای (400 هزار تومان) نشان می دهد که باید پرداخت کنم. چه کار کنم؟

📑 پاسخ:

دانشجویان مهمان جهت رفع ارور شهریه مازاد باید  با پشتیبانی اموزشیار تماس بگیرند تا مشکل رفع شود.

 

۵- وضعیت پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر در سامانه جدید چگونه خواهد بود؟

📑 پاسخ:

ممانعت از انجام انتخاب واحد بدلیل عدم پرداخت شهریه ثابت در هفته آینده اصلاح میشود و این دانشجویان میتوانند انتخاب واحد خود را انجام دهند. آن دسته از دانشجویانی که برای باز شدن انتخاب واحد مبلغی را پرداخت کرده اند  برای پس گرفتن شهریه باید به امور مالی دانشگاه خود مراجعه کنند.

 

۶- آیا همانند سامانه سیدا در آموزشیار نیز در برخی دروس تفکیک جنسیتی برقرار است؟

📑 پاسخ:

بله- در صورتی که درسی را اشتباه اخذ کرده باشید پس از پایان حذف و اضافه درس بصورت خودکار حذف خواهد شد. لذا در زمان اخذ دروس معارف و تربیت بدنی دقت فرمایید.

 

۷- درس پایان نامه را اخذ نموده ام. ولی برایم کد نامعتبر می زند و نمی توانم انتخاب واحد را ثبت کنم؛ مشکل چیست؟

📑پاسخ:

درس پایان نامه و یا سایر دروسی که تعداد واحد آن بالاست در حال حاضر گاهی با مشکل ثبت مواجه میشود که برای رفع آن میتوانید با دانشگاه خود(مدیر گروه) و یا پشتیبان اموزشیار تماس بگیرید.