حضرت علی (ع): ارزش هرکس به قدر همت اوست. روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

 امام جمعه شهرستان فومن گفت: دانشجویان باید به دشمن شناسی توجه خاص داشته باشند، دارای بصیرت و قادر به تحلیل سیاسی باشند و از سیاست بازی و سیاست زدگی بیرهیزند.
حجت الاسلام و المسلمین ˈسید محمدحسن صفویˈ در ویژه برنامه روز دانشجو با عنوان استکبار ستیزی که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت با حضور دکتر سید سجاد گشتی رئیس و دانشگاهیان در نمازخانه واحد برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن شانزدهم آذرماه روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره دانشجویان شهید ایران اسلامی؛ به نقش مهم دانشجویان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: دانشگاه و دانشجو باید سیاسی باشد تا در امور مختلف جامعه تاثیرگذار باشند.
وی با بیان اینکه سیاسی بودن دانشگاه و دانشجو دارای معیار و تعاریف خاصی است، بیان داشت: سیاسی بودن دانشجو به معنای سیاستگری و داشتن تحلیل سیاسی است و به معنای سیاست بازی و رفتارهای دور از شئون اخلاقی و اسلامی نیست.
وی افزود: برپایی کرسی های آزاد اندیشی که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید دارند ، به پویایی فضای دانشگاه کمک می کند.
امام جمعه فومن تصریح کرد: در حال حاضر کشور مسایل و مشکلات بسیاری دارد که به دست و اندیشه دانشجویان و با بهره مندی از ولایت امیر المومنین علی(ع) و منویات امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی می تواند حل و رفع شود و لذا انتظار مردم و مسئولین از این قشر تاثیرگذار با توجه به روحیه استکبارستیزی آنان بسیار حائز اهمیت می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین صفوی گفت: تا مادامی که ملت شهیدپرور و ولایتمدار ایران پشتیبان ولایت فقیه و اسلام است، استکبار جهانی نمی تواند هیچگونه صدمه ای به جمهوری اسلامی وارد کند